Sport

Resultat från Bockadubbeln

Sport Resultat från första dagens tävlingar i Bockadubbeln i orientering i Skillingaryd.

Det blev en seger för OK Stigen från Värnamo, som bästa lokala resultat.

H80  (5)               2 ,7 km

1 Lars-Erik Malmqvist       Växjö OK                 48:53
2 Tore Johansson            SOK Aneby                51:30
3 Carleric Thiger           Linköpings AIK         1:13:44
4 Göran Bergander           Eksjö SOK              1:55:45

H75  (15)               2,7 km

1 Ivan Ernvid               Ulricehamns OK           34:29
2 Rune Ahlander             Jönköpings OK            35:43
3 Erland Ling               Jönköpings OK            36:46
4 Börje Johansson           OK Stigen                37:42
5 Lennart Kammenhed         Jönköpings OK            42:39
6 Lars-Göran Björnlinger    IK Vista                 44:13
7 Per Larsson               Jönköpings OK            44:32
8 Mats Birgersson           Forserums SOK            46:49
9 Göran Thour               Värend GN OL             47:04
10 Karl-Gerhard Ramde        SOK Aneby                49:13
11 Gunnar Grönkvist          Bottnaryds IF            49:32
12 Bernt Petersson           Alvesta SOK              50:52
13 Gunnar Bylund             Rydboholms SK            56:15
14 Hans Falk                 OK Norrvirdarna        1:12:11

H70  (22)               3,2 km

1 Kenneth Ivehag            Främmestads IK           32:43
2 Henrik Hvoslef            IK Stern                 35:54
3 Nils Karlsson             Växjöˆ AIS                36:06
4 Dag Lorén                 OK Frisene               36:44
5 Göran Svensson            FK Finn                  37:24
6 Gunnar Andersson          IK Vista                 38:31
7 Göran Bengtsson           Tockarps IK              38:59
8 Lars Fransson             Bottnaryds IF            41:29
9 Roland Sandahl            Annebergs GIF            42:52
10 Gunnar Carlson            OK Roxen                 43:23
11 Sven Erik Sjöholm         Mullsjö SOK              44:22
12 Waste Byström             OK Virdarna              45:52
13 Bengt Olsson              Markbygdens OK           46:26
14 Bror Palgrim              Vänersborgs SK           48:01
15 Erling Ekelöf             Värend GN OL             48:14
16 Nils-Gustav Blomqvist     Annebergs GIF            49:53
17 Torgny Jonsson            Växjö AIS                50:25
18 Toivo Voudinmäki          Mullsjö SOK              54:52
19 Lars-Åke Larsson          OK Tranan                56:50
20 Rune Gunnarsson           Nässjö OK              1:03:12
21 Alf Olsson                Forserums SOK          1:05:32
22 Berndt Tenlid             Jönköpings OK          1:09:59

H65  (21)               3,2 km

1 Håkan Winnberg            IK Trenne Ullared        33:19
2 Roger Danielsson          Linköpings OK            33:27
3 Ronny Hjalmarsson         Emmaboda Verda OK        34:21
4 Kjell Martinsson          OK Tranan                35:08
5 Anders Montelius          Boxholm-Mjölby OL        36:37
6 Hans Sjögren              Alvesta SOK              37:11
7 Bo Turesson               OK Bävern                37:40
8 Ove Thorsson              IK Trenne Ullared        41:02
9 Leif Axelsson             Målilla OK               43:00
10 Sölve Andersson           OK Stigen                44:06
11 Bengt Sörensen            Jönköpings OK            44:07
12 Staffan Dittmer           IK Hakarpspojkarna       44:40
13 Sven-Olof Larsson         Växjö AIS                45:53
14 Sven-Åke Karlsson         IK Hakarpspojkarna       46:03
15 Jan Wingstedt             Bodafors OK              47:10
16 Rolf Jonasson             Jönköpings OK            49:49
17 Åke Sjöberg               OK Gränsen               55:42
18 Gösta Claesson            Rydboholms SK            58:11
19 Lars-Åke Nordén           SOK Aneby              1:00:06
20 Kenneth Lindblom          Växjö OK               1:01:22

H60  (9)                3,1 km  0 Hm 12 K

1 Per Lindgren              IK Hakarpspojkarna       26:58
2 Kjell Nero                Nässjö OK                27:26
3 Göran Carnander           IK Hakarpspojkarna       28:13
4 Jan-Olov Eriksson         Annebergs GIF            28:21
5 Christer Folkesson        Eksjö SOK                29:52
6 Lennart Gustafsson        Jönköpings OK            30:14
7 Björn Pettersson          Ulricehamns OK           30:19
8 Bo-Gunnar Josefsson       Nässjö OK                31:09
9 Rainer Scholz             IK Vista                 31:36

H55  (9)               3 ,5 km

1 Ulf Palmer                Ulricehamns OK           23:46
2 Kurt Svensson             IK Hakarpspojkarna       25:54
3 Ingemar Skaar             Jönköpings OK            27:59
4 Arto Blomdahl             IK Hakarpspojkarna       29:45
5 Evert Johansson           OK Bävern                33:20
6 Tommy Ljungdahl           IK Hakarpspojkarna       33:23
7 Håkan Sandstedt           Eksjö SOK                35:56
8 Bo Petersson              Lessebo OK               41:12
9 Håkan Håkansson           OK Gränsen               54:25

H50  (18)              3 ,5 km  0 Hm 13 K

1 Elis Bengtsson            OK Norrvirdarna          22:57
2 Jan-Olof Svensson         Halmstad OK              24:34
3 Peter Lillen Nilsson      OK Tranan                25:06
4 Bertil Åkesson            Markbygdens OK           25:51
5 Bengt Andersson           IK Hakarpspojkarna       26:01
6 Glen Håkansson            Växjö OK                 26:41
7 Joel Rydström             FK Finn                  27:25
8 Jan Turesson              Burseryds IF             28:36
9 Bo Söderqvist             IK Hakarpspojkarna       28:42
10 Stefan Olofsson           OK Gisle                 28:51
11 Jens Lindström            Tibro OK                 28:58
12 Magnus Joelsson           SOK 68                   30:03
13 Egon Gustavsson           OK Bävern                32:36
14 Ola Allvin                IK Hakarpspojkarna       32:56
15 Sven Nilsson              IK Vista                 34:48
16 Gunnar Gustavsson         OK Reftele               34:56
17 Anders Sjöberg            OK Reftele               38:21

H45  (19)               4,2 km  0 Hm 15 K

1 Andreas Rangert           IK Hakarpspojkarna       29:51
2 Björn Andersson           Bredaryds SOK            30:20
3 Kristian Palm             IK Hakarpspojkarna       31:50
4 Magnus Svensson           Nässjö OK                32:54
5 Matti Envall              IK Hakarpspojkarna       33:08
6 Mikael Palgrim            Vänersborgs SK           38:23
7 Magnus Forsberg           OK Norrvirdarna          40:02
8 Håkan Karlsson            FK Finn                  40:51
9 Per Johansson             OK Reftele               41:02
10 Erik Helander             OK Roxen                 41:34
11 Ulf Persson               Bottnaryds IF            42:59
12 Björn Karlsson            Kexholms SK              44:58
13 Tomas Karlsson            Kexholms SK              45:29
14 Per Svensson              Värend GN OL             47:53
15 Torbjörn Linkvist         OK Vivill                48:02
16 Tobias Den Braver         OK Gränsen               48:09
17 Anders Eriksson           Kexholms SK              48:51
18 Pontus Löfström           Jönköpings OK          1:03:42
19 Niclas Sjögren            OK Stigen              1:06:13

H40  (7)               4 ,2 km

1 Martin Gummesson          FK Finn                  42:31
2 Fredrik Augustsson        OK Bävern                47:33
3 Max Larsson               OK Tranan                48:21
4 Carl Svensson             FK Finn                  50:11
5 Daniel Axelsson           Målilla OK               50:23
6 Ola Samuelsson            OK Vivill              1:01:58

H21  (25)              4 ,6 km  0 Hm 16 K

1 Raffael Huber             Göteborg-Majorna OK      26:00
2 Joakim Hederskog          IK Hakarpspojkarna       27:31
3 Pontus Petersson          OK Orion                 27:38
4 Håkan Öhlund              IK Hakarpspojkarna       28:21
5 Thomas Asp                IFK Göteborg             28:46
6 Klas Karlsson             IK Hakarpspojkarna       29:15
7 Andreas Samuelsson        OK Reftele               29:48
8 Fredrik Svensson          Jönköpings OK            30:22
9 Andreas Bergander         Eksjö SOK                30:41
10 Johan Hördegårdh          IFK Göteborg             30:57
11 Eric Hansson              IK Hakarpspojkarna       31:10
12 Peter Arnesson            Malungs OK Skogsmårdarna    31:21
13 Adam Granstedt            IK Hakarpspojkarna       32:01
14 Anton Hansson             IK Hakarpspojkarna       32:17
15 Markus Olin               IK Hakarpspojkarna       32:50
16 Marcus Karlsson Sennevik  IK Hakarpspojkarna       33:03
17 Joakim Karlsson           IK Hakarpspojkarna       35:52
18 Anders Ryvallius          IK Hakarpspojkarna       36:39
19 Henrik Kroksmyr           Växjö OK                 37:26
20 Lasse Jansson             Eksjö SOK                38:42
21 Mikael Trofast            Jönköpings OK            40:20
22 Johan Löfström            Jönköpings OK            41:23
23 Peter Waldenström         Jönköpings OK            42:10
24 Oskar Nilsson             OK Stigen                51:03

H18  (5)                3,5 km

1 Emil Johansson            OK Bävern                31:12
2 Ludwig Gustavsson         OK Bävern                33:30
3 Gustav Hjellström         Gränna-Bygdens OK        39:05
4 Albin Lager               Nässjö OK                39:32
5 Rasmus Svensson           Värend GN OL             45:44

H14  (4)               2 ,8 km  0 Hm 11 K

1 Josef Helander            OK Roxen                 27:48
2 Albin Hjellström          Gränna-Bygdens OK        31:20
3 Gustav Classon            OK Stigen                41:13
4 Joel Björnlinger          IK Vista                 41:34

H12  (6)               2 ,6 km  0 Hm 10 K

1 Olle Karlsson             IK Hakarpspojkarna       17:30
2 Oscar Olin                IK Hakarpspojkarna       20:05
3 Philip Martinsson         FK Finn                  38:42
4 Isac Bäck                 Vaggeryds SOK            50:26

H10  (8)                2,2 km

1 Anton Johansson           SOK Aneby                15:11
2 Hugo Martinsson           FK Finn                  17:20
3 Martin Eriksson           Annebergs GIF            17:23
4 Otto Larsson              OK Tranan                21:06
5 Anton Karlsson            FK Finn                  21:24
6 Albin Tagesson            FK Finn                  23:24
7 Adam Nero                 Nässjö OK                24:49

D75  (6)                ,0 km  0 Hm  9 K

1 Ann-Britt Björnlinger     IK Vista                 32:28
2 Anna-Cajsa Eriksson       Jönköpings OK            39:02
3 Vivi-Anne Bylund          Rydboholms SK            39:05
4 Gudrun Thiger             Linköpings AIK           50:33
5 Gunni Ekberg             Ätrans IF                54:01

D70  (14)               2,6 km

1 Kerstin Ernvid            Ulricehamns OK           39:42
2 Ulla Ling                 Jönköpings OK            39:53
3 Berith Ivehag             Främmestads IK           41:11
4 Ann-Marie Birgersson      Forserums SOK            43:29
5 Ulla Lindhe               IK Stern                 43:39
6 Kaarina Voudinmäki        Mullsjö SOK              44:42
7 Kerstin Gunnarsson        Nässjö OK                44:54
8 Berit Byström             OK Virdarna              47:31
9 May-Sofie Olsson          Forserums SOK            49:43
10 Vega Slottner             Jönköpings OK            56:04
11 Kerstin Elf               Ölmstads IS              56:10
12 Solbritt Gustafsson       OK Virdarna              58:38

D65  (8)               2 ,6 km

1 Britt-Mari Karlsson       Växjö OK                 33:47
2 Monica Larsson            OK Tranan                38:29
3 Linnea Claesson           Rydboholms SK            43:08
4 Gunilla Holst             Bottnaryds IF            48:27
5 Marianne Sjöberg          OK Gränsen               49:32
6 Ros-Mari Karlsson         Nybro OK                 52:33
7 Janet Tenlid              Jönköpings OK            53:13
8 Monica Berggren           Bodafors OK              53:23

D60  (8)                ,6 km  0 Hm 11 K

1 Susanne Dittmer           IK Hakarpspojkarna       32:36
2 Monica Martinsson         OK Tranan                34:39
3 Anne Johansson            OK Tranan                38:26
4 Gun Henriksson            Eksjö SOK                39:34
5 Eva Pettersson            Växjö OK                 41:27
6 Kerstin Hjalmarsson       Emmaboda Verda OK        42:54
7 Siv Larsson               Växjö AIS                44:45
8 Ann-Britt Winnberg        IK Trenne Ullared        54:54

D55  (5)                3,2 km

1 Christina Söderblom       Ätrans IF                34:55
2 Monica Henriksson         Eksjö SOK                36:58
3 Marianne Thorsson         IK Trenne Ullared        44:43
4 Mona Palm                 Lessebo OK               50:38
5 Liselott Sigby            IK Vista               1:06:46

D50  (6)               3 ,2 km

1 Maritha Henriksson        Jönköpings OK            35:55
2 Carina RosÈn Eriksson     Annebergs GIF            38:51
3 Sari Håkansson            OK Gränsen               42:50
4 Pia Lundberg              OK Bävern                43:54
5 Eva Tollstern             Växjö AIS                56:35

D45  (10)               3,1 km

1 Anna Nero Nordmark        Nässjö OK                32:32
2 Kristina Nilsson          OK Tranan                33:53
3 Annelie Alenius           Boxholm-Mjölby OL        35:18
4 Maria Holmberg            Jönköpings OK            35:51
5 Helene Löfström           Jönköpings OK            36:41
6 Anneli Karlsson           FK Finn                  36:59
7 Åsa Flink-Svensson        Nässjö OK                38:30
8 Helena Karlsson           Nässjö OK                38:59
9 Monika Hjellström         Gränna-Bygdens OK        49:59
10 Petra Olsson              IFK Sävsjö             1:16:08

D40  (5)                ,6 km  0 Hm 13 K

1 Veronica Adolfsson        Anderstorps OK           36:47
2 Angelica Brandqvist       Tibro OK                 40:57
3 Anna Lennartsson          N‰ssjˆ OK                41:52
4 Maria Folkestad           Anderstorps OK           44:12
5 Karolina Karlsson         Nybro OK                 53:49

D35  (1)               3 ,6 km

1 Elisabeth Hagelberg       Eksjö SOK                46:32

D21  (11)              3 ,6 km  0 Hm 12 K

1 Elna Forsberg             IK Hakarpspojkarna       29:47
2 Karin Spjuth              IK Hakarpspojkarna       30:49
3 Anna Envall               IK Hakarpspojkarna       32:20
4 Ida Hördegård             IFK Göteborg             32:45
5 Lina Palmér               Ulricehamns OK           36:17
6 Helena Sandahl            IK Hakarpspojkarna       37:50
7 Kajsa Niemi               Emmaboda Verda OK        39:01
8 Therese Barje             Jönköpings OK            39:45
9 Matilda Jonsson           Linköpings OK            43:32
10 Lisa Weimann              IK Uven                  44:59
11 Sofia Lundberg            Göteborg-Majorna OK      49:06

D18  (4)               3 ,5 km  0 Hm 13 K

1 Sophia Björnlinger        IK Hakarpspojkarna       27:41
2 Annie Önsten              IK Hakarpspojkarna       35:53
3 Ebba Envall               IK Hakarpspojkarna       40:48

D16  (2)              3 ,5 km  0 Hm 13 K

1 Julia Turesson            Burseryds IF             46:19
2 Olivia Lönkvist           OK Vivill                57:45

D14  (5)                2,8 km  0 Hm 11 K

1 Emma Eriksson             Annebergs GIF            35:03
2 Vendela Lönkvist          OK Vivill                36:55
3 Nike Pruth                IK Hakarpspojkarna       37:28
4 Clara Samuelsson          OK Vivill                39:50
5 Hanna Olsson              IFK Sävsjö              48:36

D12  (9)                2,6 km  0 Hm 10 K

1 Tilda Palm                IK Hakarpspojkarna       18:59
2 Erika Åkesson             Markbygdens OK           19:29
3 Sophia Skaar              Jönköpings OK            20:08
4 Lisa Åkesson              Markbygdens OK           20:48
5 Stella Rangert            IK Hakarpspojkarna       22:05
6 Majken Folkestad          Anderstorps OK           23:23
7 Olivia Grönkvist          Jönköpings OK            29:40
8 Tilda Hagelberg           Eksjö SOK                40:47
9 Ella Ingström             Bottnaryds IF            49:31

D10  (11)               2,2 km

1 Minna Palm                IK Hakarpspojkarna       17:52
2 Meja Envall               IK Hakarpspojkarna       18:30
3 Sofie Helander            OK Roxen                 18:47
4 Engla Pruth               IK Hakarpspojkarna       19:54
5 Agnes Hertz               Tenhults SOK             19:55
6 Hannah Landergren         Hestra IF                20:21
7 Emelie Bågeby             OK Vivill                21:48
8 Linda Sahlin              Nässjö OK                21:49
9 Clara Adolfsson           Anderstorps OK           22:06
10 Smilla Lennartsson        Nässjö OK                30:30
11 Tuva Johansson            Nässjö OK                36:26

U2  (9)                 2,2 km

1 Elsa Nilsson              OK Stigen                18:06
2 Elias Samuelsson          OK Vivill                21:21
3 Alva Hagelberg            Eksjö SOK                23:57
4 Ida Holsten               Rydboholms SK            24:05
5 Alvin Lönkvist            OK Vivill                24:30
6 Linnea Classon            OK Stigen                29:22
7 Emmy Ellbring             Klubblös                 30:08
8 Tindra Davidsson          OK Bävern                35:28
9 Vilmer Hagelberg          Eksjö SOK                37:41

U1  (22)               1 ,7 km

1 Olle Spjuth               IK Hakarpspojkarna       14:12
2 Rasmus Rydberg            OK Stigen                14:29
3 Matti Johansson           OK Njudung               15:42
4 Teo Palmer                Ulricehamns OK           16:19
5 Signe Hördegårdh          IFK Göteborg             16:55
6 Gustav Asp                IFK Göteborg             17:17
7 Albert Svensson           FK Finn                  17:22
8 Tilde Lennartsson         Nässjö OK                17:32
9 Moa Holsten               Rydboholms SK            17:51
10 Elsie Hördegårdh          IFK Göteborg             19:29
11 Måns Sandahl              IK Hakarpspojkarna       19:44
12 Klara Johansson           SOK Aneby                19:52
13 Ebba Stenhag              Nässjö OK                20:06
14 Lovisa Kroksmyr           Växjö OK                 24:04
15 Isak Hertz                Tenhults SOK             24:32
16 Wilma Kroksmyr            Växjö OK                 25:25
17 Vera Folkestad            Anderstorps OK           25:26
18 Colin Axelsson            Jönköpings OK            40:01
19 Ella Johansson            Jönköpings OK            40:15
20 Ylva Söderhjelm           OK Stigen                41:14
21 Clara Spjuth              IK Hakarpspojkarna       43:48

Inskolning  (10)       1 ,7 km

Evanna Johansson          OK Njudung               Godk.
Alma Trofast              Jönköpings OK            Godk.
Elin ForsÈn               Jönköpings OK            Godk.
Theo Larsson              OK Tranan                Godk.
Lova Beijer               Jönköpings OK            Godk.
Gustav Tagesson           FK Finn                  Godk.
Hilma Trofast             Jönköpings OK            Godk.
Malte Stenhag             Nässjö OK                Godk.
Olle Nilsson              OK Stigen                Godk.
Henning Söderhjelm        OK Stigen                Godk.

H85  (4)               2 ,0 km  0 Hm  9 K

1 Helmer Ekberg             Ätrans IF                48:58
2 Sven Andersson            OK Stigen                58:31
3 Harald Håkansson          OK Gränsen             1:05:48

D80  (1)                2,0 km

1 Laila Malmqvist           Växjö OK                 54:36

Öppen motion 1  (3)     2,2 km  0 Hm  9 K

1 Lars-Åke Sjökvist         Värend GN OL             18:43
2 Karin Olin                IK Hakarpspojkarna       28:18
3 Birgitta Petersson        Alvesta SOK              37:08

Öppen motion 3  (17)   2 ,8 km

1 Jörgen Stenhag            Nässjö OK                32:21
2 Caroline Persson          FK Finn                  41:20
3 Veronica Sahlin           Nässjö OK                50:20
4 Maria Kroksmyr            Växjö OK                 51:22
5 Hugo Linderˆ              IK Hakarpspojkarna       53:43
5 Susanne Linderˆ           IK Hakarpspojkarna       53:43
7 Arne Liuqvist             OK Njudung               56:17
8 Jörgen Hornell            Falkenbergs OK         1:00:12
9 Lena Johansson            IFK Sävsjö             1:03:20
10 Frida Johansson           Nässjö OK              1:04:24
11 Maria Sjöström            IK Hakarpspojkarna     1:06:40
12 Erik Elf                 Ölmstads IS            1:07:15
13 John-Erik Eriksson        Jönköpings OK          1:16:47
14 Rosita Karlsson           Växjö AIS              1:23:42
15 David Enell               Nässjö OK              1:47:00

Öppen motion 5  (24)    3,5 km

1 Tobias Svenson            FK Finn                  35:33
2 Henrik Johansson          SOK Aneby                36:26
3 Johan Angerd              OK Tranan                39:02
4 Jonny Johansson           OK Njudung               40:39
5 Lars Hagelberg            Eksjö SOK                41:18
6 Thomas Jonsson            OK Vivill                41:38
7 Ann Bogeby                OK Vivill                41:45
8 Therese Gustafsson        OK Virdarna              42:20
9 Fredrik Karlsson          FK Finn                  43:10
10 Björn Hertz               Tenhults SOK             44:46
11 Charlotte Stenhag         Nässjö OK                45:05
12 Niclas Enell              Nässjö OK                46:54
13 Christer Fyhr             Eksjö SOK                47:05
14 Helena Johansson          Jönköpings OK            47:40
15 Patrik Reiver             Bodafors OK              47:49
16 Jesper Rundbäck           Vaggeryds SOK            51:32
17 Lovisa Lindqvist          OK Njudung               54:22
18 Terese Larsson            OK Tranan                56:14
19 Lotta Rangert             IK Hakarpspojkarna     1:02:34
20 Anna Nilsson              OK Stigen              1:09:18
21 Karin Helmius             OK Reftele             1:09:49
22 Maud Gustavsson           OK Bävern              1:13:16

Öppen motion 7  (23)   3 ,2 km

1 Björn Palm                Lessebo OK               34:43
2 Arne Svensson             OK Njudung               35:19
2 Andreas Pruth             IK Hakarpspojkarna       35:19
4 Malin Classon             OK Stigen                36:45
5 Ola Olsson                IK Hakarpspojkarna       37:45
6 Peter Sahlin              Nässjö OK                38:06
7 Martin Beijer             Jönköpings OK            39:41
8 Magnus Classon            OK Stigen                41:22
9 Stefan G Larsson          OK Njudung               42:10
10 Ulf Holsten               Rydboholms SK            42:30
11 Susanne Axelsson          Jönköpings OK            45:59
12 Bo Andreasson             OK Reftele               46:16
13 Maria Håkansson           Växjö OK                 46:36
14 Per Leandersson           Anderstorps OK           48:38
15 Urban Gullberg            OK Linne´                49:07
16 Lena Turesson             Burseryds IF             51:23
17 Bo Wadensjö              FK Finn                  53:56
18 Hildi Svensson            IK Hakarpspojkarna       58:21
19 Anna Andersson           Ölmstads IS            1:06:03
20 Monica Grˆnkvist          Jönköpings OK          1:06:50
21 Lars-Åke Johansson        IK Ymer                1:10:51

Öppen motion 8  (11)   3 ,6 km

1 Frans Svensson            FK Finn                  36:14
2 Niklas Alvaeus            Jönköpings OK            37:37
3 Arvid Claesson            Jönköpings OK            38:35
4 Niclas Lindqvist          OK Njudung               39:57
5 Andreas Frisk             Vaggeryds SOK            44:16
6 Bo Johansson              OK Älme                  47:09
7 Irma HÂkansson            OK Gränsen               47:48
8 Anton Petersson           Klubblös                 48:26
9 Kristina Hederskog        Jönköpings OK            52:08
10 Ingmar Andersson          Jönköpings OK          1:05:35

H12 Kort  (2)           ,2 km  0 Hm  9 K

1 Albin Samuelsson          OK Vivill                17:23
2 Linus B‰geby              OK Vivill                23:04

D16 Kort  (1)           ,8 km  0 Hm 11 K

1 Rebecca Svensson          V‰rend GN OL             46:32

D14 Kort  (1)           ,6 km  0 Hm 10 K

1 Bella Palmqvist           IFK S‰vsjˆ               53:44

D12 Kort  (1)           ,2 km  0 Hm  9 K

1 Matilda Asp               IFK Gˆteborg             19:11

Taggar

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *