Sport

Dagens resultat från O-Ringen

Dagens resultat från O-Ringen

Sport Dagens resultat från O-Ringen i Sälen var försenade men nu är de presenterade enligt följande: H18E  1) Isac von Krusenstierna, OK Kåre, 106.

48 (1) 21.44, 18) Filip Trofast, Bredaryds SOK, 121.35 (29) 25.56

D18E  1) Veera Klemettinen, Suunta Jyväskylä, 109.38 (1) 23.56, 30) Amelia Skalberg, Bredaryds SOK, 132.17 (16) 27.50, 73) Moa Hansson, Bredaryds SOK, 150.24 (106) 43.22, 91) Elsa Andersson, Bredaryds SOK, 159.12 (73) 33.50

D18E2  1) Sofia Eriksson, Stora Tuna OK, 136.30 (11) 30.32, 9) Klara Elmblad, Bredaryds SOK, 146.27 (14) 31.10, 17) Mimmi Dahlberg, Bredaryds SOK, 157.39 (12) 30.47

D10  1) Stina Thern, OK Skogshjortarna, 56.43 (2) 20.04

D12  1) Mathea Gløersen, OL Tønsberg og Omegn, 62.36 (1) 18.59, 3) Tuva Nylund, Bredaryds SOK, 62.46 (3) 20.18, 147) Elsa Nilsson, OK Stigen, 121.25 (155) 41.54

D12K  1) Emma Rindstig, SOK Viljan, 54.27 (6) 22.00, 21) Linnea Classon, OK Stigen, 83.32 (29) 29.34

D14  1) Hanna Lundberg, OK Renen, 73.06 (1) 22.52, 74) Ellen Sigvardson, Bredaryds SOK, 123.05 (57) 37.11

D15  1) Jenny Baklid, Konnerud IL, 83.44 (2) 27.06, 25) Linnea Skalberg, Bredaryds SOK, 108.56 (26) 34.10, 130) Hedvig Severinsson, Bredaryds SOK, 180.38 (138) 63.43

D16K  1) Sara Junevik, Leksands OK, 92.27 (1) 29.08, 41) Alma Nilsson, OK Stigen, 209.08 (47) 71.55

D17-20K  1) Tine Dalgaard, Kolding OK, 115.14 (3) 29.10, 28) Julia Svensson, Bredaryds SOK, 182.26 (29) 48.54

D20  1) Hanna Lindström, OK Tranan, 123.44 (2) 30.05, 28) Linnéa Andersson, Bredaryds SOK, 161.01 (13) 33.29

D21-2  1) Johanna Lönnkvist, Tullinge SK, 126.47 (3) 27.47, 2) Amanda Hansson, Bredaryds SOK, 127.22 (1) 26.55, 61) Katarina Östberg, Bredaryds SOK, 179.02 (53) 38.06, 65) Lisa Elmblad, Bredaryds SOK, 182.03 (48) 37.39, 71) Lina Sandström, OK Stigen, 185.17 (59) 38.28

D21K-2  1) Lene Godager Kaas, Bækkelagets SK, 97.26 (4) 27.00, 68) Sara Johansson, Bredaryds SOK, 154.02 (99) 42.20

D45  1) Gunilla Svärd, IF Thor, 87.08 (4) 26.46, 2) Carina Svensson, Bredaryds SOK, 88.04 (7) 27.19

D45K-1  1) Marie Dahlgren, Filipstads OK, 89.30 (11) 32.11, 32) Malin Classon, OK Stigen, 115.26 (36) 39.11, 73) Camilla Johansson, OK Stigen, 135.51 (107) 51.45, 147) Maria Auselius, Bredaryds SOK, 240.42 (148) 82.59

D50K  1) Laila B Höglund, FK Herkules, 70.56 (1) 22.45, 4) Åsa Wadensjö Leo, Bredaryds SOK, 83.15 (4) 26.54, 72) Anne Turesson, Bredaryds SOK, 117.17 (61) 37.11, 123) Charlott Lilja, OK Stigen, 143.21 (69) 38.01

D55  1) Elisabeth Fries, Umeå OK, 86.28 (1) 24.07, 84) Maria Andersson, Bredaryds SOK, 135.31 (72) 37.37

D60K  1) Susanne Dittmer, IK Hakarpspojkarna, 86.52 (3) 28.20, 24) Gertie Hultman, Vaggeryds SOK, 118.51 (23) 35.45, 26) Agneta Bjersgård, Vaggeryds SOK, 121.38 (15) 32.50

H12  1) Linus Vernström, Ronneby OK, 51.11 (1) 18.44, 45) Filip Broling, Bredaryds SOK, 72.43 (97) 32.25

H13  1) Mattias Östberg, Stora Tuna OK, 63.10 (2) 21.07

H14  1) Axel Elmblad, Bredaryds SOK, 66.04 (1) 19.57, 65) Anton Gunnarsson, Bredaryds SOK, 101.05 (166) 39.16

H14K  1) Edvin Sundström, Hestra IF, 63.48 (1) 20.16, 18) Hugo Auselius, Bredaryds SOK, 95.55 (21) 34.15

H16  1) Sander Arntzen, Asker SK, 80.14 (3) 22.24, 8) Emil Auselius, Bredaryds SOK, 88.32 (12) 24.31

H16K  1) Simon Björnehäll, OK Gränsen, 94.35 (1) 26.34, 18) Gustav Classon, OK Stigen, 148.39 (20) 40.21

H21K-1  1) Anders Nordberg, Nydalens SK, 105.54 (1) 23.16, 33) Henrik Andersson, Bredaryds SOK, 144.36 (51) 35.45, 123) Andreas Frisk, Vaggeryds SOK, 198.32 (142) 49.27, 132) Andreas Johnsson, Bredaryds SOK, 204.08 (102) 42.22, 133) Fredrik Eriksson, Bredaryds SOK, 207.25 (115) 44.21, 165) Oskar Nilsson, OK Stigen, 241.38 (164) 54.46

H35K  1) Jostein Andersen, Nydalens SK, 94.30 (2) 26.07, 142) Martin Rosén, OK Stigen, 176.34 (134) 44.01

H40  1) Jani Lakanen, Koovee, 102.27 (2) 24.37, 62) Peter Thelin, Bredaryds SOK, 144.23 (60) 32.41, 80) Mattias Gunnarsson, Bredaryds SOK, 151.43 (148) 41.46

H45-2  1) Mats Röjgård, OK Kolmården, 101.55 (1) 23.50, 67) Magnus Trofast, Bredaryds SOK, 145.46 (56) 31.54

H45K-1  1) Kristian Palm, IK Hakarpspojkarna, 96.36 (4) 28.12, 32) Per Sigvardson, Bredaryds SOK, 113.30 (61) 36.21, 43) Christer Lilja, OK Stigen, 117.43 (18) 31.03

H50-1  1) Håkan Svensson, Bredaryds SOK, 93.24 (1) 21.13

H50K-2  1) Mats Nylund, Bredaryds SOK, 83.28 (1) 24.17, 52) Stefan Svensson, Bredaryds SOK, 117.25 (33) 32.26

H55K  1) Sune Södergrann, Tullinge SK, 81.07 (1) 22.43, 114) Ulf Carlsson, OK Stigen, 129.16 (98) 36.43

H60  1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 93.26 (6) 29.02, 31) Kennet Sandström, OK Stigen, 119.18 (24) 31.51, 69) Arne Andersson, Bredaryds SOK, 146.51 (73) 42.05

H65K  1) Sven Bergström Trolin, Forsa OK, 84.05 (9) 27.09, 144) Sven-Olof Johansson, Vaggeryds SOK, 140.40 (137) 42.05, 186) Rolf Hultman, Vaggeryds SOK, 211.22 (145) 43.00

H70  1) Jan Fogelberg, Västvärmlands OK, 86.18 (2) 27.04, 3) Lars-Åke Claesson, Skillingaryds FK, 98.24 (10) 29.15, 23) Morgan Ljung, Vaggeryds SOK, 115.10 (11) 29.32

U2  1) Sofia Olsson, IK Hakarpspojkarna, 57.10 (9) 18.30, 49) Julia Höglund, Bredaryds SOK, 77.05 (29) 21.13

D21M  1) Sina Seipel, Elfsborg SOK, 104.56 (1) 28.03, 12) Anna Almgren, OK Stigen, 135.58 (21) 40.57, 16) Eva Almgren, OK Stigen, 140.35 (29) 43.35

D35M  1) Stina Carlsson, OK Letstigen, 95.53 (1) 29.34, 64) Sofia Skörde, Bredaryds SOK, 225.17 (65) 71.10

D40M  1) Anna Nilsson, Gagnefs OK, 91.03 (1) 26.56, 109) Anna Nilsson, OK Stigen, 178.54 (112) 51.17

D50M  1) Annette Lunde, OK Landehof, 95.02 (2) 25.33, 26) Marie Carlsson, OK Stigen, 135.00 (38) 39.30

D55M  1) Agneta Samuelsson, Fältjägarnas IF, 107.00 (4) 33.35, 23) Gunilla Sandström, OK Stigen, 156.51 (56) 63.37

D60M  1) Ingela Nelsén, Falkenbergs OK, 108.43 (1) 34.21, 3) Marita Johansson, OK Stigen, 119.21 (7) 39.19

D65M  1) Margareta Lindgren, Värend GN OL, 142.45 (3) 41.42, 23) Gerd Melander, Vaggeryds SOK, 212.39 (26) 63.00, 29) Ingrid Hyltén, OK Stigen, 232.27 (21) 60.29

H40M  1) Magnus Jansson, OK Hällen, 133.22 (1) 31.33, 16) Anders Höglund, Bredaryds SOK, 155.01 (6) 34.24

H45M  1) Niklas Larsson, IK Uven, 108.06 (2) 27.34, 17) Magnus Classon, OK Stigen, 134.20 (5) 29.13, 30) Håkan Auselius, Bredaryds SOK, 152.09 (32) 36.39, 55) Stefan Claesson, OK Stigen, 175.02 (25) 35.36, 60) Björn Nilsson, OK Stigen, 182.28 (83) 53.43

H50M  1) Sven Mikkelsen, SOK Viljan, 123.18 (12) 39.52, 9) Micael Elmblad, Bredaryds SOK, 141.00 (8) 38.53, 29) Hans Almgren, OK Stigen, 164.57 (27) 45.59

H65M  1) Lennart Tägtström, Domnarvets GOIF, 123.03 (1) 32.17, 2) Bo Johansson, OK Stigen, 133.11 (10) 39.06, 4) Sölve Andersson, OK Stigen, 138.43 (5) 37.05

H70M  1) Pelle Florell, Gagnefs OK, 102.41 (1) 27.15, 46) Sture Filipsson, Skillingaryds FK, 228.42 (48) 67.54

Open 3  1) Frida Berglin, Karlskrona SOK, 87.09 (1) 29.39, 23) Gudrun Dahlberg, Bredaryds SOK, 122.08 (28) 42.06, 126) Mikael Severinsson, Bredaryds SOK, 169.20 (127) 53.38, 186) Gunnar Hyltén, OK Stigen, 194.01 (314) 72.04

Open 7  1) Patrik Nilsson, Eksjö SOK, 70.26 (1) 24.55, 120) Bosse Ybe, OK Stigen, 141.06 (235) 61.55

Open 8  1) Per-Ola Olsson, Academy 2016, 89.58 (5) 32.54, 62) Ina Skalberg, Bredaryds SOK, 151.36 (152) 57.59

Challenge D 10  1) Elina Rönnlund, IFK Umeå, 182.47 (1) 67.50, 4) Hanna Dahlberg, Bredaryds SOK, 202.43 (8) 76.44

Challenge D 5  1) Ida Gustafsson, Arvidsjaurs OK, 112.33 (1) 40.33, 26) Anneli Sigvardson, Bredaryds SOK, 175.14 (32) 74.28

Taggar

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *